Nowy news

• autor: szyja, 2013-08-17 10:00

Nadszedł czas na krótkie podsumowanie okresu przygotowawczego przed rozpoczęciem rozgrywek A-klasy.

I tak na wstępie wspomnieć należy o zmianach kadrowych w drużynie. W raz z zakończeniem poprzedniego sezonu drużynę opuścił kapitan drużyny Bartłomiej Pietkiewicz, który zakończył swoja karierę piłkarską. Po półrocznym wypożyczeniu zawodnikiem Progresu został Łukasz Mędrygał.

Po absencjach spowodowanych urazami do treningów powrócili Wojciech Pietkiewicz jak i trener drużyny Wojciech Duduś.

Co do wzmocnień, jedynym przymierzanym zawodnikiem do drużyny jest Łukasz Chmura, dotychczasowy zawodnik LKS Łopuchowa. Sprawa transferu powinna się rozstrzygnąć w najbliższych dniach a zawodnika można będzie zobaczyć już w 2 kolejce. Do drużyny seniorów dołączyło również 2 juniorów którzy dostawali dużo szans na grę w meczach kontrolnych.

Obecnie kadra Progres-u liczy 20 zawodników. W okresie przygotowawczym zawodnicy sumiennie trenowali 2-3 krotnie w tygodniu. Frekwencja na treningach wynosiła średnio 13 zawodników.

W okresie przygotowawczym drużyna rozegrała mecze kontrolne z Plonem Klęczany, LKS Trzcianka Trzciana, LKS Ostrów, LZS Diament Pstrągowa i LKS Inter Gnojnica notując 5 zwycięstw. Nie sposób odnieść te wyniki jako prognostyk przed zbliżająca się inauguracją A - klasy.

Pierwszy mecz już w najbliższą niedzielę, naszym przeciwnikiem będzie Borkovia Borek Wielki. Mecz rozpocznie się o godzinie 14 na stadionie w Borku Wielkim.

Miejmy nadzieję że drużyna Progresu odniesie pewne zwycięstwo i w dobrych humorach rozpocznie nowy sezon.

Autor: Treść:pozostało znaków:

PALP PROGRES - Biała Gwiazda Ropczyce 08-02-2009